Що робити, щоб завжди були гроші?
- 20.11.2024
- 7 хвилин на читання
- 1559 прочитали
Якщо ви хотіли б, щоб у вас завжди були гроші, і не доводилось позичати, в першу чергу потрібно дотримуватися деяких правил фінансової поведінки, які є основою для побудови добрих відносин з грошима.
Це не рідкість, що навіть дорослі люди не вміють розпоряджатись грошима і часто влізають у борги. Все тому, що мало хто з батьків піклується про фінансову грамотність своїх дітей, прививає навички планування особистих фінансів, чи допомагає навчитись економити гроші.
1. Гроші люблять рахунок
Так, гроші потрібно вміти рахувати, це аксіома. На перший погляд здається, що достатньо не витрачати зайвого, але в результаті в кінці місяця ми не знаємо, куди діваються гроші, а в кінці року дивуємось, що заробили і розтратили кругленьку суму, наче її й не було.
Можливо, враховувати кожну копійку не варто, але основні статті витрат повинні бути визначені з точністю до 100-500 гривень (1% від доходу). Насправді, вміння планувати заощадження і контролювати власні витрати – найкорисніші звички на все життя.
2. Витрати мають бути меншими, ніж доходи
Які б не були доходи, потрібно так планувати витрати, щоб залишалась деяка сума грошей для заощаджень. Хочеться витрачати більше – потрібно більше заробляти, але завжди з кожного доходу щонайменше 10% відкладати для створення фінансового резерву.
Молоді люди можуть собі дозволити відкладати мінімальну суму, старші мають менше часу, тому для створення заощаджень (якщо вони їх не мають) їм бажано відкладати більше.
3. Потрібно мати фінансову подушку
Коли ми маємо заощадження, ми відчуваємо себе більш впевнено, стикаючись зі складними ситуаціями в житті. Важливо щомісяця відкладати частину прибутку для створення фінансової подушки.
Розмір щомісячних заощаджень залежить від заробітку, цілей, часу та суми, яку необхідно зібрати. Фінансова подушка розміром 3-6 заробітних плат вже дає можливість не боятись звільнення з роботи. Надалі заощаджені гроші можна вигідно інвестувати, щоб отримувати пасивний дохід.
4. Без копійки не буде гривні
Щоб гроші водились, розумна економія грошей повинна бути завжди. Навіть коли грошей вистачає, не варто викидати копійки на вітер. Щодня ми витрачаємо невеликі суми на різні дрібниці, якими майже не користуємось, або просто викидаємо.
Лампочки, які світяться серед ясного дня, спалюють копійку за копійкою. З водою, яка капає з погано закритого крана, теж витікають наші гроші.
Тільки на комунальних послугах можна заощадити 100-200 гривень щомісяця, а загальна економія на рік може досягти 2000 гривень. На різні дрібниці, без яких можна обійтись, ми витрачаємо за рік, мабуть, значно більше.
5. Життя в кредит коштує дорожче
Купуючи речі в кредит, ми змушені більше працювати. Кредитні гроші нагадують товар, який ми беремо в оренду і платимо за використання. Крім того, людина з боргами завжди знаходиться в зоні ризику, адже неможливо передбачити майбутнє.
Не знаєте, що робити, щоб у вас було більше грошей? Для поччатку поставтесь до відмови від кредитів, як до можливості заробляти 25% і більше відсотків річних! Інвестори мріють про таку дохідність.
Неприємно опинитись в ситуації, коли половина заробленого декілька років підряд витрачається на відсотки за кредитом. Завжди слід порівнювати переваги та недоліки, перш ніж зважитись позичити гроші під відсотки. Також необхідно порівнювати різні кредити, щоб не переплачувати зайвого.
6. Пасивний дохід дає свободу
Якщо мрієте, щоб у вас завжди були гроші, створюйте джерела пасивного доходу. Тільки пасивний дохід може зробити людину по справжньому незалежною і вільною. З того часу, як люди придумали гроші, вони стали універсальним інструментом, який допомагає реалізовувати мрії та досягати мети.
Гроші, як капітал, можуть і повинні працювати. Навіть невелика сума на звичайному ощадному рахунку зростає, тому що працює на економіку країни.
Регулярні заощадження з часом перетворюються на капітал, який можна інвестувати в різні активи. Добре ще змолоду подумати про заощадження й почати накопичувати капітал, щоб в зрілому віці стати фінансово незалежною людиною.
7. Корисного має бути більше, ніж приємного
Речі, які приносять нам прибуток – це наші активи, й навпаки, пасиви – це все, що потребує витрат. Автомобіль для таксиста – це його актив, тому що користуючись ним він заробляє гроші. Але якщо авто буде споживати занадто багато пального, витрати перевищать доходи, і він перетвориться на пасив.
Будинок, який здається в оренду – це актив. Якщо витрати на його утримання перевищують вигоду від володіння, тоді він перетворюється на пасив. Так, ми можемо купувати пасиви, які нам подобаються. Але, щоб гроші завжди у вас були, спочатку потрібно придбати або створити активи. Доходи від них дозволять купувати пасиви, й головне – їх утримувати.
8. Плата за ризики
В житті ми стикаємося з ризиками, які здатні зруйнувати наші плани та негативно вплинути на фінансовий стан. Саме для управління ризиками люди придумали страхування. Так, ці гроші здаються даремно втраченими, якщо нічого поганого не трапиться, але завжди краще перестрахуватись.
На жаль, оцінити користь від страхування можуть тільки люди, яким довелось пережити прикрі події в житті. Навіть мінімальні страхові внески у випадку непередбачуваних обставин допомагають швидше подолати кризу й уникнути незапланованих фінансових витрат.
9. Цілі замість мрій
Щоб влучити у ціль, важливо її бачити, це стосується також фінансів. Хто хоче досягти фінансової свободи, той має уявляти, що це для нього означає. Намітивши основну фінансову ціль, краще встановити орієнтири – як сходинки, по яких ви будете підійматись вгору.
Це повинні бути конкретні досягнення та час, за який ви плануєте виконати задумане. Фінансові цілі мають бути досяжними в за невеликий проміжок часу, це допоможе швидко рухатись вперед!
10. Власна бухгалтерія
Складаючи персональний бюджет і контролюючи витрати простіше зрозуміти, скільки грошей необхідно на життя, яку суму і за рахунок чого можна заощадити. Не варто витрачати на ведення бюджету багато часу.
Достатньо розподілити гроші на місяць так, щоб на все необхідне вистачало, намітити план заощаджень. Щоб завжди були гроші, головне – контролювати витрати. Простіше за все з кожної зарплати одразу відкладати певну суму, і формувати бюджет на місяць тільки з тими грошима, які залишились.
Ощадні депозити насправді дуже зручні для того, щоб робити заощадження, але в умовах нашої країни важливо обрати надійний банк. Ми не радимо класти гроші на строковий депозит довше, ніж на 6-9 місяців.
Тепер ви знаєте, що робити, щоб завжди були гроші. Наші прості правила фінансової поведінки допоможуть навчитись планувати особисті фінанси та економити гроші. Ваші заощадження в майбутньому будуть працювати на вас!
Читайте далі:
- Що заважає розбагатіти – 7 помилок бідних людей
- Сімейний бюджет – як побудувати фінансові стосунки у парі?
- Витрати – як навчитись не викидати гроші на вітер?