7 звичок, які заважають розбагатіти з нуля
- 20.11.2024
- 7 хвилин на читання
- 3808 прочитали
Вам здається, що ваші гроші постійно тануть, як сніг на сонці? Вам завжди їх не вистачає, навіть коли отримуєте додатковий дохід? Ймовірно, що у вас є шкідливі фінансові звички, від яких треба негайно позбутись, звісно, якщо ви мрієте розбагатіти.
Більшість бідних людей роблять однакові помилки, яких ніколи не робили ті, кому вдалося розбагатіти з нуля. Якщо ви зумієте їх виправити, і прислухаєтесь до наших порад, у вас теж все вийде!
1.Життя в борг
Люди, які не вміють відкладати бажання, постійно залізають в борги. Краще не поспішати купувати речі, на які ви ще не заробили.
Деякі молоді люди намагаються виглядати багатшими, ніж є насправді, і беруть кредити, щоб швидше отримати статусні речі. Але як можна розбагатіти, якщо роками працювати тільки на борги?
Більшість мільйонерів, які створили себе самі, не поспішали купувати собі великі будинки і найдорожчі автомобілі. Замість того, щоб витрачати гроші на підвищення комфорту і дорогі “понти”, вони вкладали їх у розвиток бізнесу.
Якщо ваша кредитна карта завжди в мінусі, а зарплати вистачає тільки для того, щоб погасити борги, швидше змініть цю ситуацію. Це не завжди помітно, але навіть без прострочення кредитка з’їдає щомісяця 2%-3% вашої зарплати.
2.Безконтрольні витрати
Гроші люблять рахунок, їх потрібно частіше рахувати. Плануйте витрати наперед, не робіть спонтанних покупок, які примусять вас позичати до зарплати.
Постійні безконтрольні витрати найбільше заважають покращити фінансовий стан. Не завжди помітно, як багато грошей за місяць витрачається на фаст-фуд чи на дрібні покупки, або на одяг за цілий рік.
Щоб навчитись рахувати власні гроші, для початку почніть вести облік витрат. Якщо більшість ваших витрат безготівкові – ви можете за один вечір проаналізувати виписку з банківського рахунку за останні півроку.
Жодний успішний бізнес не обходиться без контролю і оптимізації витрат, і вам потрібно це робити, якщо хочете розбагатіти. Коли ви дізнаєтесь, куди і скільки витрачаєте в цілому, ви зможете побачити, як оптимізувати свій бюджет.
3.Витрати рівні доходам, або навіть більші
Бідні люди завжди витрачають все, що заробляють, і ніколи нічого не відкладають, збільшуючи витрати пропорційно доходам. Багаті завжди відкладають 10% доходу у резервний фонд.
Коли заробітна плата дуже маленька, відкладати частину і накопичити помітну суму дійсно важко. Але що ви будете робити, якщо зламається холодильник чи не включиться ноутбук? Все правильно, позичати, і ймовірніше за все – брати кредит в банку або онлайн. За кредит доведеться платити відсотки, які з’їдять частину зарплати.
Якщо доходи почали зростати, краще збільшити свої заощадження і створити фінансову подушку безпеки, ніж одразу бігти купувати дорогі речі. Якою б маленькою не була ваша зарплата, візьміть за правило завжди відкладати 10% на окремий рахунок і планувати бюджет без цих грошей.
4. Економія на розвитку
Доходи людей, які не вкладають час чи гроші у свій розвиток, не зростають. Люди, які змогли побудувати успішний бізнес, в першу чергу вкладали зароблені гроші у розвиток.
Щоб розбагатіти, важливо поступово збільшувати доходи і накопичувати капітал, тому потрібно вкладати гроші у власне майбутнє, а не витрачати все, до копійки. Мільйонні доходи приносить тільки стійкий бізнес, в який вкладено багато сил та грошей.
Високу зарплату платять тільки за ту роботу, яку можуть виконувати не всі. Тому варто інвестувати власний час та гроші у навчання, тим більше, що гроші для навчання потрібні не завжди.
Якщо ви хочете збільшити власні доходи і розбагатіти – візьміть за правило вкладати 10% від доходу, або 1 годину щодня у розвиток.
Це може бути особистий розвиток з метою змінити роботу, або інвестиція у ваш власний бізнес. Створюючи стартап – будьте готові 1-2 роки реінвестувати майже весь отриманий прибуток.
5.Пошук “легких грошей”
Шукаюючи легких шляхів до багатства люди знаходять інвестиційні проекти, за якими їм обіцяють дохідність до 200% річних, і більше. Будь-яка пропозиція вкласти гроші і отримувати більше 15% річних у гривні (або більше 5% у валюті) – дуже ризикова. Ймовірність втратити гроші висока!
Люди, які хочуть швидко розбагатіти, не докладаючи зусиль, часто стають жертвами шахраїв. Вони вкладають гроші у фінансові піраміди, сумнівні інвестиційні проекти, або починають торгувати на Forex, і швидко втрачають свої заощадження через коливання валют.
Якщо ви вже заощадили невеликий капітал, і хочете його інвестувати, краще вкласти гроші у створення власного бізнесу. Інші безпечні способи отримувати пасивний дохід – придбати нерухомість для здачі в оренду, або державні облігації.
6. Неправильні цілі
Коли людина прагне розбагатіти і думає тільки про гроші, вони даються їй дуже важко, і наче спеціально втікають від неї.
Робити гроші головною ціллю завжди ризиково, вони є тільки наслідком створеної цінності, добре виконаної роботи. Все насправді просто. Коли людина починає створювати щось корисне, чого потребує величезна кількість людей – гроші починають стікатись до неї рікою.
Якщо ви виконуєте якусь роботу, чи створюєте свій власний продукт, поставте собі за мету зробити все краще за інших. Це нелегко, але це найкращий спосіб розбагатіти.
7.Мрії замість дій
Бідні люди мріють про багатство, і постійно думають, як розбагатіти, але нічого не починають робити для того, щоб змінити своє життя. Коли людина починає діяти, перед нею відкриваються нові можливості.
Ви багато працюєте, отримуєте маленьку зарплату, на скромне життя вистачає, і ви так звикли? Якщо ви мрієте розбагатіти з нуля, вам доведеться вийти із “зони комфорту”. Неможливо нічого змінити, якщо виконувати ту ж саму роботу щодня.
Щоб змінити своє життя, потрібно почати діяти. Діяти означає – робити хоч невеликі кроки до своєї мрії щодня. Почніть хоча б з того, що знайдіть роботу, за яку платять більше. Не вистачає навичок, щоб її отримати? Починайте вчитись!
Думаєте про власну справу? Почніть шукати інформацію про те, як все організувати, які матеріали необхідні і скільки вони коштують. Спробуйте створити перший зразок продукції і потестувати, або закупити невелику партію товару, і продати.
Успішними найчастіше стають цілеспрямовані і наполегливі люди, які не зупиняються після першої невдачі. Успіх ніколи не приходить до тих, хто нічого не робить для здійснення власних мрій.
Висновки
Вилізти з бідності, досятги фінансової свободи і навіть розбагатіти в Україні можливо. Не робіть помилок бідних людей, і запам’ятайте наші 7 порад:
Як розбагатіти?
- Не живіть в борг, купуйте тільки те, на що заробили
- Витрачайте менше, ніж заробляєте
- Створюйте фінансовий резерв
- Інвестуйте у власний розвиток
- Не шукайте легких грошей, уникайте ризиків
- Ставте правильні цілі
- Почніть діяти!
Всі ми інколи витрачаємо гроші на неважливі речі і знаходимо відмовки: «Я можу собі це дозволити», «Це не часто, нічого страшного», «Тільки сьогодні», та інші схожі варіанти. Якщо ви зможете взяти себе в руки і позбутись від поганих фінансових звичок, ви будете швидше рухатись до вашої фінансової свободи.
Пропонуємо почитати:
- Персональні доходи, які вони бувають і як їх збільшити?
- Як економити гроші, якщо доходи невеликі?
- Сімейний бюджет – як побудувати фінансові стосунки у парі?
Використані джерела:
- https://impactorium.org/uk/courses/
- https://prometheus.org.ua/