ТОП фінансових установ

ТОП 10 фінансових компаній

  • 20.11.2024
  • 20 хвилин на читання
  • Read Icon 1680 прочитали
Експертна оцінка:  Тетяна Боримська

Ключові моменти:

  • 232 відгуки залишили українці зі всіх 7048 отриманих відгуків
  • 4.14 середня оцінка українських компаній порівняно з глобальною 3.6 
  • Оцінку “відмінно” (5) виставили 54% користувачів з України
  • Оцінку “дуже погано” (1) виставили 9.9% користувачів

Далі ми пояснимо, які критерії ми використовуємо для виставлення оцінок і як ми створили наш рейтинг – ТОП 10 фінансових компаній України за відгуками користувачів. Щоб отримати більше інформації, дивіться таблиці з даними нижче.

ТОП 10 кредитних компаній за оцінками користувачів

ПозиціяНазва компаніїСередня оцінка
🥇 14,82
🥈 24.8
🥉 34.62
44,6
5Логотип Ідея Банк4.52
64.5
7лого4.48
84.4
94,35
10Кредит Плюс4.32

1. ПриватБанк

Оцінка: 4,82

ПриватБанк – один з трьох системно важливих державних банків, який вже понад 10 років залишається головним банком на ринку фінансових послуг для фізичних осіб. ПриватБанк випустив найбільше платіжних карток, має найбільшу мережу банкоматів та терміналів, і другу за розміром мережу відділень.

Онлайн-банкінг Privat24 залишається найпопулярнішим в Україні, хоча нова версія додатку подобається не всім користувачам. Кредитна картка Універсальна від Приватбанку це найпоширеніша кредитка на українському ринку.

Плюси

    Мінуси

  • Банк все ще має великий портфель проблемних кредитів, які негативно впливають на його фінансові показники

  • Якщо автоматизована скорингова система банку понизить рейтинг клієнта, кредитний ліміт анулюють без попередження.

  • Люди старшого покоління віддають перевагу банку Приват, тому у відділеннях часто бувають черги.

2. Monobank

Оцінка: 4,8

Monobank – інноваційний сервіс для мобільного банкінгу, який першим в Україні запропонував користувачам банківські послуги без візитів до відділення.
Щоб стати клієнтом Монобанку потрібно лише завантажити мобільний додаток Mono і відсканувати документи за допомогою камери смартфона.

Всього за 3 роки Monobank став шалено популярним. Мобільний додаток Mono вже використовують більше 3 мільйонів користувачів. Все завдяки стильному і дійсно зручному мобільному банкінгу для фізичних осіб і для ФОП.

Сервісна підтримка Monobank доступна цілодобово. Вона дружелюбна і навіть весела, що особливо подобається користувачам. До конкурентних переваг мобільного банку належать вигідні тарифи кредитки.


    Мінуси

  • Дехто вважає мінусом відсутність відділень і власних банкоматів.

  • Розстрочка на товари надається зі ставкою 2,9% на місяць і відсотки не зменшують при достроковому погашенні.

3.Альфа Банк

Оцінка: 4.62

Альфа Банк це один з найбільших банків з іноземним капіталом в Україні, який обслуговує приватних клієнтів та бізнес. Банк належить до приватного холдингу ABH Holdings SA (ABHH), який інвестує у фінансові установи в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані, Нідерландах.

Користувачам банку подобається рівень обслуговування у відділеннях та новий мобільний банкінг Sence. Він дійсно функціональний, але інколи буває складно поповнити картку чи зайти у додаток через безліч дрібних перепон, які банк впроваджує з метою безпеки.

Серед конкурентних переваг банку доступні готівкові кредити і кредитні ліміти для карток, хоча тарифи не найвигідніші. Система скорингу клієнтів в Альфа Банку не настільки прискіплива до кредитного рейтингу, як у нашого лідера Приватбанку.

    Мінуси

  • Порівняно невелика кількість відділень банку.

  • Ставки для готівкових кредитів не найнижчі на ринку.

  • Деякі складнощі з системою безпеки у додатку Sence. Наприклад, прихований навіть для власника номер картки, або автоматичне закриття додатка при перемиканні на іншу програму і вимога повторно ввести пароль.

4. Райффайзен Банк

Оцінка: 4,6

Райффайзен Банк – найбільша в Україні фінансова установа з іноземним капіталом. Контрольний пакет акцій банку належить Австрійській фінансовій групі Raiffeisen Bank International, яка має мережу з 14-ти банків у Європі.

Райффайзен Банк займає перші місця у рейтингах найстійкіших банків в Україні, посідає 5 місце за розміром активів і входить до переліку системно важливих українських банків. Клієнтами банку вже стали майже 3 млн українців.

Найпопулярніші продукти Райффайзен Банку – кредитні картки з пільговим періодом 100 днів та депозитні програми, навіть незважаючи на низькі процентні ставки за депозитами. Вибір клієнтів банку Райффайзен – це рівень послуг та надійність.

    Мінуси

  • Райффайзен не пропонує іпотечні кредити для фізичних осіб за державною програмою під 7%

  • Банк не пропонує власні програми автокредитування для фізичних осіб.

  • Отримати кредит готівкою чи кредитний ліміт для карти можуть тільки люди з високим кредитним рейтингом. Необхідні умови – підтвердження офіційних доходів, відсутність значних боргів, ідеальна кредитна історія.

5. Ідея Банк

Оцінка 4,52

Ідея Банк – це український банк з польським капіталом. Головний офіс Ідея Банку знаходиться у Львові. Фінансова установа входить до великого європейського фінансового холдингу Getin Holding S. A. За розмірами активів банк займає 19-ту позицію серед українських банків.

В останні роки популярність Ідея Банку зростає завдяки гнучким програмам кредитування для фізичних осіб. Банк пропонує нецільові і цільові кредити готівкою, іпотечні кредити і перекредитування позик від інших банків.

Клієнтів приваблюють вигідні ставки за депозитами дохідність яких досягає 10,5% річних. Новий мобільний додаток О’банк вчасно став альтернативою незручному веб-банкінгу і теж вплинув на ріст популярності Ідея Банку.

    Мінуси

  • Веб-банкінг не зручний, користувачам карток складно читати виписки за рахунками.

  • В Ідея Банку немає програм споживчих розстрочок на товари.

  • Ідея Банк не може похвастатись найнижчими ставками для споживчих кредитів

6. Moneyveo

Оцінка: 4,6

Moneyveo це один з найстаріших і найвідоміших сервісів для онлайн кредитування, який працює в Україні вже 10 років. Фінансова компанія завоювала популярність завдяки доступності і простоті оформлення мікрокредитів на короткий термін.

Фінансова компанія є лідером на ринку небанківського кредитування і входить до п’ятірки найприбутковіших мікрофінансових компаній в Україні. Послугами Moneyveo постійно користується понад 1 млн українців. Компанія продовжує зростати, у 2021 році навіть випустила власну кредитну картку.

    Мінуси

  • Процентна ставка за кредит значно вища, ніж для звичайної банківської кредитки (у 100-200 разів, в залежності від особистих умов).

  • Якщо кредит прострочити, починає діяти ставка 3% на день, заборгованість швидко зростає і може збільшитись у 4 рази.

7. Loany

Оцінка: 4,5

Loany – це популярний сервіс онлайн кредитування від фінансової компанії ТОВ «Київська Торгово-інвестиційна компанія», яка працює на ринку вже понад 6 років. Компанія дає можливість швидко позичити гроші на карту, коли вони потрібні терміново.

Сервіс простий у використанні, тому що повністю автоматизований. На кредитній платформі loany.com.ua за 6 років вже зареєстровано понад 200000 користувачів.

Щоб оформити кредит онлайн від Loany, потрібно лише мобільний телефон і доступ в інтернет. Гроші перераховують на банківську картку (будь-якого банку).

Для реєстрації потрібно мінімум документів – лише паспорт і податковий код. Сфотографувати документи можна онлайн під час реєстрації. Але людям з поганою кредитною історією у позиці часто відмовляють.

    Мінуси

  • Кредити в порівнянні з банківськими досить дорогі (висока APR)

  • Реєстрація без Bank ID проходить повільно через необхідність робити фото документів

8. Money4you

Оцінка: 4,4

Money4you – кредитний онлайн сервіс, який належить фінансовій компанії ТОВ “Маніфою”. Компанія спеціалізується на короткострокових кредитах для фізичних осіб.

Позику надають на карту без довідок і без забезпечення заставою. Подати заявку на кредит можна за 15 хвилин з комп’ютера або зі смартфону.

Компанія надає фінансові послуги виключно онлайн, заявки на кредити приймає через власну інтернет-платформу, тому реальних відділень не відкриває.

    Мінуси

  • Заявки від клієнтів з низьким рейтингом часто відхиляють

  • Порівняно висока номінальна ставка 1,99% на день

9. Mister Cash

Оцінка: 4,65

Mister Cash (Містер Кеш) – це порівняно новий кредитний сервіс, що надає кредити на карту для фізичних осіб. Фінансова компанія Mister Cash приваблює користувачів акційними знижками та частими розіграшами призів.

Взяти позику можна як на короткий (до 30 днів), так і на довгий термін (до 12 місяців). Заявки приймають і перевіряють цілодобово. Щоб зареєструватись на кредитній платформі потрібно лише мобільний телефон, паспорт та податковий код.

    Мінуси

  • Висока стандартна ставка (без знижки) 1,99% за кожний день

  • Пролонгація можлива лише після сплати відсотків

10. CreditPlus

Оцінка: 4,42

CreditPlus (Кредит Плюс) – український кредитний сервіс, який належить фінансовій компанії з 100% іноземним (литовським) капіталом ТОВ «Авентус Україна».

Платформа повністю автоматизована, тому процедура оформлення кредиту онлайн дуже проста. Реєстрація відбувається тільки за номерами документів, не потрібно нічого фотографувати і навіть завантажувати файли.

Компанія пропонує кредити без забезпечення, доступні для фізичних осіб з невисокими доходами. Вимоги до кредитного рейтингу невисокі, після реєстрації не передзвонюють.

    Мінуси

  • Стандартна ставка висока 1,9% за кожний день

  • Схвалюють приблизно 65% заявок

  • Відхиляють заявки від людей без кредитної історії

Як ми формуємо наші рейтинги

Щоб створити цей звіт і скласти наш топ 10 ми проаналізували оцінки, які були залишені протягом 36 останніх місяців користувачів нашого сайту у 26 країнах, у яких представлений Financer.com.

Financer.com складає рейтинги фінансових компаній, використовуючи відгуки від реальних людей. Ми пропонуємо оцінити всі кредитні компанії за певними критеріями: інтернет-платформа, умови кредитування, вартість послуг, сервісна підтримка.

Користувачі нашого сайту мають можливість оцінити кожну фінансову компанію за п’ятибальною шкалою. Оцінки, це цілі числа: 1 (дуже погано), потім 2 (незадовільно), 3 (так собі), 4 (добре), 5 (відмінно). Цифрам також відповідає кількість зірочок, їх ми використовуємо для візуалізації балів, які отримує кожна компанія.

Для аналізу ми використали середньозважені оцінки. Всі кредитні компанії отримали середні оцінки, які були округлені до сотих. Компанії, які мали на початок року менше 4-х відгуків, не ввійшли до нашого рейтингу ТОП 10 фінансових компаній 2022.

Наші діаграми

Щоб показати загальні результати у зручному для вас вигляді ми побудували декілька діаграм. Так ви можете порівняти всі отримані оцінки українських компаній, і також поглянути на ситуацію з відгуками в інших країнах, або в цілому на ринку (26 країн).

Що показують діаграми:

  • Кількості отриманих відгуків
  • Середні оцінки (для кожної країни)
  • Порівняння оцінок в Україні з середніми оцінками (26 країн)
  • Як розподілені оцінки користувачів у кожній країні
  • Як розподілені оцінки користувачів в Україні

Нижче ви можете почитати наші висновки та побачити діаграми, побудовані з використанням зібраних відгуків користувачів.

Діаграма кількості отриманих відгуків

Фінансові компанії України, представлені на нашому сайті, ще не отримали достатньо багато відгуків від користувачів. На цій діаграмі ви бачите, що їх порівняно небагато. Але маємо те, що маємо, наш рейтинг склався саме завдяки нашим активним читачам.

Діаграма Середніх Оцінок

Наступна діаграма показує яку середню оцінку отримали всі компанії (банки та МФО) від користувачів фінансових послуг у кожній з представлених на нашому сайті країн.

Українські фінансові компанії отримали середню оцінку 4,11 в порівнянні з середньою оцінкою, яку ми порахували для всіх організацій на всіх ринках (враховано тільки компанії, які отримали відгуки від користувачів на нашому сайті).

Діаграма порівняння Середніх Оцінок та Глобальної Оцінки

Ця діаграма показує, наскільки відрізняється середня оцінка всіх фінансових компаній в країні, в якій вони працюють, від Глобальної оцінки (загальний середній бал для всіх компаній з 26 країн).

Українські користувачі фінансових послуг залишили небагато відгуків, але не поскупились на хороші оцінки. Наші фінансові компанії отримали трохи вищий середній бал в порівнянні з глобальним середнім балом.

Діаграма розподілу оцінок у різних країнах

Дана діаграма показує, як розподілились голоси користувачів у кожній країні. В Україні аж 54% компаній отримали найвищі оцінки “відмінно” (5). В той час як оцінку “дуже погано” (1), отримали 9.9% компаній.

В цілому виходить, що наші люди щедрі на похвалу, але все таки майже половина користувачів поставили компаніям середні та низькі оцінки.

Найбільше оцінок “Відмінно” 77.5% отримали фінансові компанії з Німеччини. Не поскупились на п’ятірки і росіяни – 70.9% клієнтів поставили фінансовим компаніям найвищі оцінки.

На третьому місці ринок Естонії 69.15% відмінних оцінок від користувачів. А найменше п’ятірок отримали кредитні компанії з Фінляндії – 24,58%.

Діаграма глобального розподілу оцінок (26 країн)

Наступна діаграма демонструє, як розподілились хороші та погані оцінки в цілому по ринку, якщо врахувати відгуки людей зі всіх 26 країн.

Користувачі нашого сайту поставили 49,1% оцінок “відмінно” і в цей же час 20,7% людей залишились незадоволені послугами кредитних компаній і оцінили їх на 1 бал.

Середніх балів теж немало, як ви бачите на діаграмі 18.2% поставили 4 бали, 6,5% оцінили послуги на трійку, тобто “задовільно”, і ще 5,2% “вліпили” своїм кредиторам двійку.

Як знайти найкращу фінансову компанію?

Якщо ви вирішили подати заявку на кредит, серед всіх факторів для оцінки кредитної компанії є деякі найважливіші. Вам потрібно звернути увагу не лише на суму позики, розмір платежів та термін погашення.

Щоб знайти найкращі фінансові компанії або МФО України, які надають кредити онлайн, використовуйте наступний алгоритм пошуку:

  • Шукайте інформацію для порівняння. Порівняйте якомога більше пропозицій кредитів щоб знайти правильний варіант для конкретної ситуації. Financerer.com порівнює 115 фінансових організацій в Україні і показує реальні відгуки клієнтів.
  • Враховуйте всі комісійні. Ми враховуємо не тільки процентні ставки, а й будь-які комісії, які вам доведеться платити на користь кредитора. До них належить комісія за видачу кредиту, щомісячна комісія, фіксований платіж за відкриття рахунку, плата за дострокове погашення.
  • Перегляньте умови для оформлення позики. Деякі фінансові компанії мають певні вимоги та обмеження. Перед тим, як подавати заявку на позику, почитайте умови і переконайтеся, що ви відповідаєте вимогам за всіма параметрами.
  • Порівняйте річні ефективні ставки (APR). Річна ефективна відсоткова ставка включає всі витрати на кредит, які отримає від вас ваш кредитор за 1 рік. Вона не враховує тільки платежі на користь інших компаній (послуги посередників, оцінювачів майна, або вартість страхування).

Висновки

Завдяки аналізу оцінок, які були залишені користувачами нашого сервісу для різних компаній протягом 3-х останніх років, ми склали наш ТОП 10 фінансових компаній України – до якого увійшли найкращі кредитні компанії за відгуками.

Середній бал, який отримали українські компанії 4,14, і це непоганий результат у порівнянні з глобальним середнім рівнем 3.70. В Україні ми проаналізували лише 232 відгуків, але в цілому для даного аналізу використано 7048 відгуків для компаній, які працюють у 26 країнах.

Навіть після аналізу 232 відгуків ми бачимо, що незважаючи на високу середню оцінку більшість мікрофінансових компаній мають над чим попрацювати. Клієнти МФО України часто скаржаться на надто високу вартість кредитів і надмірні штрафи за прострочення.

Якщо у вас виникли питання щодо звіту або потрібна інформація про представлені фінансові компанії в Україні, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Ця стаття була корисною?

Станьте першим, хто залишив відгук

Фінансовий консультант, автор статей про фінансову грамотність та Fintech ентузіаст.

Фінансову інформацію перевірено Тетяна Боримська - Фінансовий експерт
Поділитись на
Read Icon 1680 прочитали

Переглянути наші теми

Використовуйте Financer.com щоб відчути різницю  Дізнатись більше