WIKI

Кредитний ліміт

Ключові Висновки

Кредитний ліміт – це сума коштів, яку банк або фінансова установа дозволяє вам використовувати в рамках кредитної лінії. Розглянемо, як визначається кредитний ліміт, які фактори на нього впливають, і як правильно ним користуватися. Ви дізнаєтеся про переваги та ризики збільшення ліміту, а також отримаєте корисні поради щодо управління своїм кредитним лімітом, щоб уникнути заборгованості та зберегти фінансову стабільність.

Останнє оновлення: 25.10.2024

Головна особливість і найбільша перевага кредитної картки – кредитний ліміт, завдяки якому можна безкоштовно користуватись позиковими грошима. Як банки встановлюють кредитний ліміт, від чого він залежить та як його збільшити, давайте розберемось.

 Кредитний ліміт – гранична сума кредитних грошей, яку кредитор готовий позичити людині, або яку можна використовувати для оплати покупок кредитною картою

Пільговий період – обмежений строк, протягом якого не нараховуються відсотки за використання кредитних коштів.

Кредитний ліміт для карток встановлюється індивідуально. Його розмір залежить від скорингової системи для оцінки клієнтів, та від кредитної політики конкретного банку.

Максимальний розмір кредитного ліміту:

  • Без довідки про доходи – 75000 грн
  • З довідкою про доходи – 500000 грн

Як збільшити кредитний ліміт?

– Підтвердити доходи, надавши документи з роботи або податкової

– Активно користуватись кредитною карткою і не допускати прострочення

– Надати інформацію про цінне майно у власності

– Пред’явити закордонний паспорт (у деяких банках це враховують)

– Придбати поліс страхування кредитного ліміту

– Вчасно поповнювати картку або сплачувати відсотки

Чи можна відмовитись від кредитного ліміту?

Кредитний ліміт – справа добровільна, від нього можна відмовитись при оформленні картки (оформити дебетову карту), або встановити на нуль.

Чи можна самостійно збільшити кредитний ліміт?

Так, потрібно зайти до персонального облікового запису, відкрити налаштування карти і знайти опцію “Збільшити кредитний ліміт”. Так ви запустите автоматичну перевірку вашого рейтингу, і якщо він змінився в позитивну сторону з дати останньої перевірки, ваш ліміт буде збільшено.

Банк не дає кредитний ліміт, в чому причина?

Найпоширеніша причина відмови у кредитуванні – зіпсована кредитна історія або відсутність власних доходів.

Людям, які не працюють, або працюють неофіційно, можуть встановити мінімальний кредитний рейтинг. Надалі він буде автоматично зростати в залежності від стажу користування послугами та фінансової дисципліни.

Що впливає на розмір ліміту

особа

На розмір кредитного ліміту впливає не один, а цілий ряд чинників. Проаналізувавши їх, банк визначає персональний кредитний рейтинг людини, яка звертається за кредитною картою.

Сучасні скорингові системи банків працюють автоматизовано і виставляють клієнту бали за кожний показник, який вони перевіряють.

Сума балів, яку клієнт отримує за результатами перевірки, визначає його кредитний рейтинг. Людям, які вперше отримують кредитну картку, банки можуть надавати мінімальний або нульовий кредитний ліміт.

Найважливіші чинники:

  1. Кредитна історія. Це перше, що перевіряє кожний кредитор. Якщо вона позитивна – у кредитуванні не відмовляють. Відсутність кредитної історії або допущені в минулому прострочення значно знижують рейтинг позичальника.
  2. Рівень доходів. Найважливіший чинник, який впливає на кредитний ліміт. Людина, яка має великі заробітки на постійній основі і надає документи для підтвердження, може розраховувати на більші суми.
  3. Вид діяльності. Фінустанова оцінює клієнта в залежності від того, чим він заробляє на життя. Але такі дані незначно впливають на розмір кредитного ліміту, тому що не завжди перевіряються.
  4. Соціальний статус. Деякі соціальні групи мають нижчі шанси на встановлення кредитного ліміту. Найнижчі ліміти отримують студенти, пенсіонери, домогосподарки, безробітні.
  5. Працевлаштування. Кредиторів завжди цікавить, чи має людина постійну роботу, чи працює вона офіційно, чи виконує сезонні роботи. Постійні і регулярні доходи завжди дають найвищі шанси на отримання кредиту.
  6. Кількість людей на утриманні. Кредитоспроможність залежить не тільки від розміру зарплати, але й від витрат. Чим більше людей на утриманні, тим більшими будуть витрати і нижчий рейтинг.
  7. Наявні боргові зобов’язання. Банк перевіряє, чи має людина зобов’язання перед іншими кредиторами на дату звернення і відповідно знижує доступну суму. Періодично інформація перевіряється і ліміт переглядається.
  8. Страхування кредитного ліміту. Страхування покриває ризики, тому банки збільшують кредитний ліміт клієнтам, які погоджуються оплатити поліс страхування боргових зобов’язань.

Зміна кредитного ліміту

Кредитні картки є особливим банківським продуктом, призначеним для кредитування. Сучасна скорингова система банків автоматизована, тому періодично відбувається автоматичне збільшення та зниження кредитного ліміту.

Якщо ви не бажаєте користуватись кредитними коштами, або хочете зменшити кредитний ліміт – налаштовуйте вашу картку самостійно або зверніться до відділення банку.

Порівняти кредити від 84 позичальників

Знайти найдешевші тарифи одним кліком

Переваги та недоліки

  • З кредитною карткою загальні витрати можуть зрости
  • Висока відсоткова ставка за межами пільгового періоду

Універсальна картка Monobank

Замовляйте універсальну картку Monobank і забудьте про черги у відділеннях. Ви отримаєте найкращий мобільний додаток, розстрочка без відсотків та кешбек на карту до 20%!

  • Кредитний ліміт до 100000 грн
  • Безвідсотковий період до 62 днів
  • Ставка лише 3,2% на місяць
  • Поповнення мобільного без комісії

Замовити картку

Наші поради

скарбничка

Кредитні картки найкраще підходять для отримання споживчих кредитів, але не варто користуватись кредитними грошима для покриття поточних витрат.

Щоб знизити витрати і заощаджувати гроші, ми радимо оформити три банківські картки:

  1. Дебетова картка – для постійних щоденних витрат “на життя”
  2. Кредитна карта – для оплати дорогих покупок, наприклад, побутової техніки.
  3. Валютна карта – для заощаджень, в якості «фінансової подушки безпеки»

Використовуйте всі переваги кредитних карток з користю для себе. Обрати найкращу картку з кредитним лімітом вам допоможе наша система порівняння.

Обрати кредитну картку

Пропонуємо почитати:

Ця стаття була корисною?

Станьте першим, хто залишив відгук

Прозорість подачі інформації
На Financer.com ми прагнемо допомогати вам із вашими фінансами. Весь наш зміст відповідає нашій Редакційній Політиці. Ми відкрито говоримо про те, як ми перевіряємо продукти та послуги в нашому Процесі Перевірки та як ми заробляємо гроші на сторінці Розкриття Інформації.

Фінансовий консультант, автор статей про фінансову грамотність та Fintech ентузіаст.

Поділитись на
Read Icon 6269 прочитали

Використовуйте Financer.com щоб відчути різницю  Дізнатись більше