POWER BANKING: працюємо завжди
- 20.11.2024
- 5 хвилин на читання
- 110 прочитали
Внаслідок російської агресії, що триває від 24 лютого 2022 року, вся Україна потерпає від гострої нестачі електроенергії. Після масованих ракетних атак, спрямованих проти цивільного населення, щоразу страждають об’єкти енергетичної інфраструктури.
Незалежно від того, де саме сталося чергове влучання, вимкнення електрики вимушено застосовуються по всій країні. Деякі міста поринають у темряву на кілька діб. Окрім світла і тепла, відсутній також нормальний зв’язок та доступ до інтернету, а отже неможливо здійснити жодної фінансової операції.
Що таке POWER BANKING
Так називається всеукраїнська мережа банківських відділень, «забезпечених альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, посиленою інкасацією готівки та додатковим персоналом».
Насамперед до неї увійшли усі 14 системно важливих банків України:
- Приватбанк
- Ощадбанк
- Укрексімбанк
- Райффайзен Банк
- УКРГАЗБАНК
- СЕНС БАНК
- ПУМБ
- Укрсиббанк
- ОТП Банк
- Універсал банк
- Південний
- КРЕДОБАНК
- ТАСКОМБАНК
- А-Банк
На сьогодні до POWER BANKING долучилися понад 1000 відділень, розташованих у всіх регіонах, окрім (поки що) Херсонської та Луганської областей і АР Крим.
Мапа точок обслуговування
Перелік усіх учасників проєкту та інтерактивна карта доступні на сайті https://power.bank.gov.ua/. На додаток, на дверях кожного відділення будуть оголошення з адресами найближчих точок POWER BANKING’у.
Які послуги надаються клієнтам
Навіть за довготривалої відсутності світла робота відділень-учасників спільної мережі продовжуватиметься практично у звиклому режимі. Тобто, клієнти можуть:
- зняти готівку (в касі чи банкоматі);
- сплатити кредит, страховий внесок, комунальні послуги платежі чи переказати кошти (через касу або термінали);
- обміняти валюту (за наявності готівкової валюти на день звернення);
- отримати консультацію фахівця.
ВАЖЛИВО:
перелічені послуги доступні усім без винятку, в будь-яких відділеннях, незалежно від того, у якому саме банку клієнти обслуговуваися зазвичай. І навіть якщо вашого банку немає серед 14 системних.За можливості здійснюватимуться й інші операції, щодо подробиць треба буде довідатися безпосередньо у відділенні або колл-центрі певного банку.
На сайті POWER BANKING зазначено, що в окремих відділеннях надається доступ до Wi-Fi, отже можна буде скористатися онлайн-банкінгом з власного телефону.
Крім цього, в мережі POWER BANKING діє “банкоматний національний роумінг». Тобто, передбачено можливість зняти гроші зняти у будь-якому банкоматі з карти будь-якого банку.
Умови зняття готівки у банкоматі
для всіх карток будь-якого банку
Що робити, якщо конче потрібна готівка, а світла ніде немає?
Як уже переконалися українці, під час вимкнень електрики банкомати, встановлені в житлових кварталах та поряд з магазинами, теж вимикаються. Але в будь-якому випадку працюватимуть банкомати у відділеннях POWER BANKING, а також у метро, лікувальних закладах, деяких «Пунктах незламності», інших критично важливих об’єктах, що безперебійно постачаються електроживленням.
Перелік точок, де ви також можете зняти готівку на касі
Якщо ж до банківського відділення надто далеко, а робочих банкоматів поблизу немає, рекомендовано скористатися послугою «Готівка на касі». Тепер вона доступна у багатьох мережевих магазинах, аптеках, АЗС, забезпечених генераторами.
Треба лише пересвідчитися у касира, чи справді можна отримати готівку та в якій сумі. Після ствердної відповіді просто сплатити обміняні кошти картою чи через телефонний додаток. Ліміти встановлюють самі продавці, проте варто пам’ятати, що за один раз дозволяється зняти таким чином максимум 6000 грн.
Підсумок
Банки мережі POWER BANKING подбали, аби громадяни не мали проблем з розрахунками, якщо раптом під час блекауту вибіг термін дії платіжної картки. Він автоматично продовжиться щонайменше на три місяці, або ж і до кінця дії воєнного стану.
Зрештою, усі війни закінчуються, тож віримо, що це станеться якнайшвидше.