WIKI

Грейс період

Ключові Висновки

  • Пільговий період на протязі якого є можливість безкоштовно використовувати кредитні гроші.
  • Грейс-період надає тимчасове звільнення від сплати основного боргу.
Останнє оновлення: 05.04.2024

Поняття «грейс період» застосовується по відношенню до деяких банківських послуг, в основному стосовно кредитних карток.

Говорячи простою мовою, це тимчасовий період, протягом якого для клієнта діють пільгові умови.

Зокрема, в цей період банківська установа не стягує відсотки за користування кредитними коштами.

Сутність понятття

Оформлення кредитної картки ще не означає виникнення кредитної заборгованості перед банком. І з того самого моменту установа і почне рахувати пільговий період за кредитом. А ось завершується пільговий період кредитної картки у чітко визначену банком дату. Нею, наприклад, може бути останній робочий день місяця, 25-е або будь-яке інше число.

За кредитною карткою більшості банків грейс період починається в момент здійснення першої транзакції і триває до останнього робочого дня місяця, наступного за місяцем, у якому було зроблено першу операцію.

Якщо до завершення пільгового періоду позичальник повністю поверне використані кредитні кошти, кредит залишиться для нього безвідсотковим.

Вихід із пільгового періоду не є трагедією. Просто банк нараховуватиме на існуючу (фактичну) заборгованість повноцінні відсотки, передбачені умовами договору.

Жодних штрафів, пені та інших санкцій за вихід із пільгового періоду не передбачено. За умови, що клієнт виконує іншу ключову умову і в певний термін вносить на картку обов’язковий мінімальний платіж, який розраховується у відсотках загальної заборгованості за кредитом. 

Основні характеристики пільгового періоду від банку

Треба зважати на ще один важливий момент.

Дуже часто за кредитними картками встановлюється підвищена комісія за заняття готівки за рахунок кредитного ліміту в банкоматах та касах.

Звісно, ​​краще взагалі не знімати гроші із кредитного ліміту. Але якщо вже така потреба виникла, не забуваєм про комісію. 3-5% за зняття готівки — може й не надто велика сума. Але якщо вважати її місячною витратою, у перерахунку на річні відсотки можна отримати від 36% до 60% річних. 

Отже, щоб підбити висновки по грейс-періоду, можна сказати наступне:

  • пільговий період — це проміжок часу, протягом якого банк не нараховує відсотки за користування кредитними коштами в межах кредитного ліміту;
  • щоб отримати максимум пільгових днів, покупки карткою вигідніше робити на початку місяця. Адже здебільшого пільговий період завершується у певну дату наприкінці місяця.
  • пільговий період відновлюється, якщо повністю погасити заборгованість за кредитом до його завершення.
  • якщо клієнт не встигає — жодних штрафів не отримує. Але банк застосовуватиме до кредиту звичайну ринкову ставку до його повного погашення.
  • знімати готівку з кредитного ліміту не вигодно.

Висновок:

Грейс-період – це корисний інструмент, що дозволяє клієнтам кредитних установ та банківських компаній тимчасово звільнятися від сплати основного боргу, проте важливо розуміти, що в цей час нараховуються відсотки за користування кредитом.

Потрібно бути обачним і використовувати грейс-період з розумінням, враховуючи свої фінансові можливості та визначаючи найкращий спосіб оплати кредиту для мінімізації фінансових витрат у майбутньому.

Ця стаття була корисною?

Станьте першим, хто залишив відгук

Прозорість подачі інформації
На Financer.com ми прагнемо допомогати вам із вашими фінансами. Весь наш зміст відповідає нашій Редакційній Політиці. Ми відкрито говоримо про те, як ми перевіряємо продукти та послуги в нашому Процесі Перевірки та як ми заробляємо гроші на сторінці Розкриття Інформації.

Регіональний менеджер Financer.com.ua. Експерт з аналітики та створення статей у сфері фінансів. Досвід у вивчені сучасних економічних ноу-хау: інтернет-банкінг, криптовалюта, електронні гаманці.

Поділитись на
Read Icon 68 прочитали

Використовуйте Financer.com щоб відчути різницю  Дізнатись більше