Всі платіжні картки банків

Кредитні

|
Експертна оцінка::  Тетяна Боримська
Останнє оновлення: 25.11.2024

На нашому сайті можна знайти і порівняти різні платіжні картки українських банків. Наприклад, на сайті представлені дебетові та кредитні картки, які можна використовувати для безготівкових платежів, зняття готівки в банкоматах, оплати комунальних послуг, поповнення мобільного телефону та інших послуг.

Картки можуть мати різні умови використання, такі як рівень комісій, ліміти на зняття готівки, кешбеки та інші. Якщо ви шукаєте найкращу картку для своїх потреб, рекомендуємо ознайомитись з умовами використання кожної картки та порівняти їх, щоб знайти найбільш вигідний варіант для вас.

Як обрати платіжну картку

З появою інтернет-технологій на заміну реальним монетам та банкнотам прийшли електронні гроші й пластикові платіжні картки. Ми пропонуємо порівняти платіжні картки українських банків щоб обрати найкращу для вас.

Платіжна картка – це ідентифікаційний засіб для доступу до банківського рахунку, на якому зберігаються електронні гроші, та інструмент для проведення безготівкових платежів.

Картки в Україні

В Україні, як і в більшості країн світу, платіжні картки поступово витісняють інші способи платежів. Ми можемо повністю відмовитись від готівки й перейти на безготівкові розрахунки протягом найближчих років.

Банківська платіжна картка прикріплена до поточного рахунку та дає можливість здійснювати майже всі операції з грошима, використовуючи тільки пластик або мобільний інтернет-додаток.

Компанія Загальний рейтинг Назва картки Система картки Процентна ставка Макс. кредит Комісія АТМ
3.9Monobank PlatinumMaster Card39,60%500 000 ₴0,9% Подати заявку
Н/АБанк Львів СтандартнаVisa0,00% Подати заявку
4.5ПУМБ “всеКАРТА”Master Card0,00% Подати заявку
Н/АUnex Bank UnexCard 2.0Master Card52,00%100 000 ₴1,5% Подати заявку
Н/АIZIBank кредитна карткаMaster Card37,00%200 000 ₴4,9 Подати заявку
4.3Аваль World EliteVisa36,00%500 000 ₴3.00 Подати заявку
3.8Ідея Банк О.Картка+Master Card70,80%200 000 ₴ Подати заявку
Н/А Подати заявку
Н/АО’Банк О.картка+Visa5,90%200 000 ₴0,5 Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Подати заявку
Компанія Загальний рейтинг Назва картки Система картки Процентна ставка Макс. кредит Комісія АТМ Подати заявку
3.9Monobank PlatinumMaster Card39,60%500 000 ₴0,9% Подати заявку
Н/АБанк Львів СтандартнаVisa0,00% Подати заявку
4.5ПУМБ “всеКАРТА”Master Card0,00% Подати заявку
Н/АUnex Bank UnexCard 2.0Master Card52,00%100 000 ₴1,5% Подати заявку
Н/АIZIBank кредитна карткаMaster Card37,00%200 000 ₴4,9 Подати заявку
4.3Аваль World EliteVisa36,00%500 000 ₴3.00 Подати заявку
3.8Ідея Банк О.Картка+Master Card70,80%200 000 ₴ Подати заявку
Н/А Подати заявку
Н/АО’Банк О.картка+Visa5,90%200 000 ₴0,5 Подати заявку

З картковим рахунком ви отримаєте такі можливості:

  • Безпечно зберігати гроші та вільно ними розпоряджатись – оплачувати покупки, робити грошові перекази, міняти валюту, витрачати гроші за кордоном України.
  • Поповнювати рахунок готівкою, отримувати заробітну плату на карту й знімати готівку в банкоматі
  • Відправляти чи отримувати грошові перекази по Україні чи з-за кордону
  • Оплачувати покупки на касі чи в інтернет-магазинах, бронювати місця в готелях, купувати квитки
  • Поповнювати мобільний рахунок, платити за комунальні послуги й зберігати квитанції
  • Заробляти з карткою, отримуючи відсотки на залишок власних коштів, знижки в магазинах, кеш-бек у партнерській мережі банку чи платіжної системи
  • Переказувати гроші на карту інших осіб та отримувати на свій рахунок
  • Купувати й обмінювати валюту онлайн, відправляти гроші за кордон

Картки VISA та Mastercard

Міжнародні платіжні системи VISA і Mastecard працюють більш ніж у 150 країнах світу. Ви не помітите ніякої різниці при користуванні кредитними картками. Конвертація у будь-яку валюту виконується автоматично за лічені секунди за курсом банку, що обслуговує рахунок.

Найбільші відмінності в програмах лояльності для користувачів. Кожна система пропонує власні бонуси, знижки, кеш-бек, розіграші призів. Власники карток можуть вигравати цінні сувеніри, отримувати знижки в мережах магазинів та готелів по всьому світу.

Картки “Простір”

Крім міжнародних карток Visa і Mastercard в Україні випускають картки національної платіжної системи Простір. Такі картки найчастіше використовують для виплат пенсії, соціальної допомоги або стипендії, і можуть використовуватись тільки в межах України.

Їх переваги в порівнянні з міжнародними картками:

  • Нижча вартість обслуговування в порівнянні з картками міжнародних платіжних систем
  • Відсутність комісій на користь закордонних компаній
  • Розрахункова валюта картки гривня, немає комісій за конвертацію валют

Яку платіжну картку оформити?

Всі банківські платіжні картки можна розділити на два основних види – дебетові та кредитні.

Дебетові картки – дозволяють витрачати тільки власні кошти. На них неможливо отримати кредит чи оформити розстрочку. До рахунків у закордонній валюті прив’язуються тільки дебетові картки.

Кредитні картки – можливість використовувати кредитні гроші в межах встановленого банком ліміту з відстрочкою нарахування відсотків. Кредитну картку в Україні видають для рахунку у гривні.

Класи платіжних карток

Банки емітують платіжні картки різного класу. Базові картки дозволяють виконувати тільки основні операції з рахунком. Елітні мають розширений перелік можливостей і призначені для клієнтів, які розміщують в банку значні кошти.

Базові

Такий платіжний інструмент має мінімальну функціональність. Наприклад, поповнювати рахунок, отримувати виплати, розраховуватись за покупки, знімати готівку. До карток цього класу відносяться Visa Electron і Mastercard Maestro.

Перераховувати гроші з карти на карту, або на рахунок за реквізитами власник такого пластику не може. Їх найчастіше видають дітям, пенсіонерам, або як додаткові до основних для використання членами сім’ї власника рахунку.

Основні

Картки Visa Classic та Mastercard Standard – мають всі необхідні опції для управління рахунком і захисту від несанкціонованого доступу. Випускають картки безкоштовно, але за обслуговування може встановлюватись плата в залежності від тарифного плану.

Кредитний ліміт встановлюється від 300 до 25 000 гривень. За зняття готівки, грошові перекази та обслуговування знімається стандартна комісія.

“Золоті”

Золотими називають картки класу Visa Gold, Mastercard World, які дають більше можливостей. За випуск та обслуговування картки може зніматись плата, розмір якої залежить від тарифного плану та щомісячних витрат.

Кредитний ліміт може бути до 100 000 гривень. Доступні рахунки у різних валютах та закордонні перекази SWIFT. Додаткові послуги – особистий банкір, цілодобова сервісна підтримка.

Власники карток класу Gold, і вище, можуть скористатися екстреною видачою готівки, замінити карту за кордоном, отримувати знижки на послуги туроператорів, прокату авто та бронювання готелів. Тому для поїздок за кордон краще оформити картку класу не нижче, ніж Gold.

“Платинові”

Для забезпечених та вибагливих клієнтів призначені платіжні картки високого класу Visa – Platinum,  та Masterсard – World Platinum. Банки видають їх клієнтам, що мають високу платоспроможність, бажають користуватися покращеним сервісом.

Випуск та обслуговування елітної карти коштує порівняно дорого – до 16000 грн, але в цю суму входить вартість туристичного страхування. В тарифному плані майже відсутні комісії за стандартні операції, якщо витрати по картці досягають певного рівня. Користуватись такою картою вигідно, якщо щомісячні витрати перевищують 50000 грн щомісяця.

Елітні

Для VIP клієнтів, які мають дуже великі статки та мільйони доларів на банківському рахунку банки випускають елітні картки Visa Infinity, Signature, Mastercard Black Edition, World Elite. Для елітних карток встановлюється необмежений кредитний ліміт, тому що він зазвичай забезпечений розміщеними в банку депозитами.

Елітна картка дає право на VIP-обслуговування – персональний консьєрж, VIP зали для відпочинку, елітні послуги в аеропортах, окремі кімнати для переговорів. Для власників карток доступні найбільші знижки в партнерських мережах платіжних систем.

Елітні банківські картки служать показником платоспроможності користувача, підтвердженням його високого статусу. Власники таких кредиток – бажані клієнти для будь-якого закладу, тому що можуть оплатити покупки на сотні тисяч доларів.

Види за використанням технологій

З магнітною стрічкою

Всі платіжні картки мають магнітну стрічку, тому що це найстаріша технологія передачі інформації для здійснення платежу. Дані зберігаються в закодованому вигляді й можуть зчитуватись спеціальним пристроєм.

Недоліком таких карт є можливість зкопіювати інформацію, розмістивши прихований пристрій на банкоматі. Пізніше з’явились картки з чіпом та безконтактні, але не всі пристрої можуть зчитувати з них інформацію, тому магнітна стрічка залишилась стандартним атрибутом.

З чіпом

Така платіжна карта має вбудований чіп, який вставляється в зчитувальний пристрій для проведення транзакції. Чіп містить закодовану інформацію, яку складніше скопіювати, ніж магнітну стрічку на звичайній карті.

Чіповані платіжні картки більш захищені від шахрайства, тому що інформацію з них дуже складно скопіювати, тому неможливо підробити.

Безконтактні

На початок 2021 року майже всі українські банки випускають безконтактні платіжні картки з технологією передачі інформації за допомогою радіохвиль дуже короткого радіуса дії до 5 см. Нова технологія дозволяє передавати закодовані дані миттєво з високим ступенем безпеки.

Найбільша перевага – економія часу. При здійсненні платежів на невелику суму не потрібно вводити пін-код. Картками Contactless або PayWave легко розраховуватись буквально на бігу, наприклад – в метро, в іншому транспорті, в кінозалах, за дрібні покупки в супермаркеті.

Для дітей

Користуватись платіжними картками настільки зручно, що з ними легко може впоратись навіть дитина. Оформивши платіжну картку для дитини можна з 6 років, а з 14 років дитина може самостійно звернутись до банку і отримати платіжну картку.

Можна дати дитині додаткову карту, прив’язану до власного банківського рахунку, або оформити персональну. Це допомагає привчати дитину самостійно планувати свої витрати й робити заощадження.

Віртуальні

Віртуальні картки випускаються без пластику – існують тільки в електронному вигляді, як запис в банківському акаунті. Віртуальна карта має всі атрибути для проведення платежу онлайн – номер, дані власника, секретний код та дату закінчення дії.

Віртуальна картка зручна для онлайн-покупок – можна покласти на рахунок тільки необхідну для оплати за товар суму.

З такої картки неможливо зняти готівку або розрахуватись нею на касі через POS термінал.

Картки для поїздок за кордон

Платіжну картку зручно використовувати під час закордонних подорожей. Не потрібно перевозити готівку, купувати валюту та декларувати її для виїзду за кордон. За допомогою пластикової карти можна оплачувати покупки в магазинах будь-якої країни, де діють міжнародні платіжні системи.

Найбільш поширені платіжні системи у світі – це Visa та MasterCard.

Для оплати покупок чи послуг немає значення, в якій валюті відкритий рахунок. Обмін валют здійснюється автоматично за незначну комісію. За зняття готівки в банкоматах за кордоном комісія більша, доведеться заплатити від 1% до 4%.

Переваги карток

Вибрати найкращу картку досить непросто, тому що банки пропонують платіжні інструменти, що мають різний перелік послуг та умови обслуговування. Щоб знайти саме таку, яка буде зручною для вас, спробуйте скористатися нашою системою порівняння. Ми відібрали для вас найкращі платіжні картки тільки від надійних банків.

Прозорість подачі інформації
На Financer.com ми прагнемо допомогати вам із вашими фінансами. Весь наш зміст відповідає нашій Редакційній Політиці. Ми відкрито говоримо про те, як ми перевіряємо продукти та послуги в нашому Процесі Перевірки та як ми заробляємо гроші на сторінці Розкриття Інформації.

Регіональний менеджер Financer.com.ua. Експерт з аналітики та створення статей у сфері фінансів. Досвід у вивчені сучасних економічних ноу-хау: інтернет-банкінг, криптовалюта, електронні гаманці.

Фінансову інформацію перевірено Тетяна Боримська - Фінансовий експерт
Поділитись на

Ця стаття була корисною?

Станьте першим, хто залишив відгук

Як ми можемо покращити цю статтю? Your feedback is private.

Використовуйте Financer.com щоб відчути різницю  Дізнатись більше