WIKI

Що таке кешбек та як їм користуватися

Ключові Висновки

Кешбек – це зручний спосіб економити гроші на покупках, використовуючи власні витрати для отримання додаткових бонусів чи знижок.

Останнє оновлення: 21.04.2024

Кешбек є способом економії та потужним інструментом для отримання частини своїх витрат назад. Сьогодні користувачам доступно безліч програм, сервісів та методів, що пропонують цю можливість. Розглянемо, як працює кешбек, чому це вигідно та як він став незамінною складовою фінансового планування.

Що таке кешбек

Кешбек – це метод повернення певної частини коштів людині, яка оплатила товар чи послугу. В перекладі з англійської «cashback» можна охарактеризувати, як «повернення готівки», відсотка від витраченої суми.

Цей відсоток може бути повернуто миттєво чи відстрочено. Залежно від умов програми. Він нараховується на власні або кредитні кошти й може бути виплачений готівкою або на картку.

Щоб отримати кешбек важливою умовою є фактичне зарахування коштів продавцю послуги.

Розмір кешбеку зазвичай становить від 1% до 30% від витраченої суми.

Інколи можна отримати додатковий бонус, в рамках спеціальних акцій та партнерських програм.

Що таке кешбек та як він «працює»

Магазини активно працюють над залученням покупців, звертаючись до кешбек-сервісів і пропонуючи їм частку від продажу, як стимул для привернення клієнтів. У відповідь, самі кешбек-сервіси винагороджують користувачів часткою від отриманого відсотка, спонукаючи до нових покупок.

Важливою умовою отримання кешбеку є фактичне здійснення покупки, а не лише оформлення замовлення.

Кешбек-портали, які пропонують перелік партнерських інтернет-магазинів та винагороду за покупки в них, працюють на отримання комісійних від магазинів.

Наприклад, по такій схемі працює кешбек Монобанк який співпрацює зараз або працював в минулому з Ельдорадо, Comfy, Rozetka, Цитрус, Мойо та ін.:

Приклад схеми:

  • Клієнт виконав покупку в інтернет-магазині на суму 10 тисяч гривень з карти Монобанк.
  • Інтернет-магазин відмітив з якого сервісу прийшла оплата і передає йому відсоток від вартості покупки. Наприклад 5% від витраченої суми.
  • Сервіс на який надійшли кошти (у цьому випадку кешбек Монобанк)компенсує своєму клієнту 1% чи 2% від витраченої ним суми, решту залишаючи собі.

Тобто, спершу кешбек отримує ресурс, з допомогою якого покупець перейшов та виконав покупку в магазині, а покупцеві просто платиться частина з цієї винагороди.

Це вигідно для всіх сторін. Покупець отримує знижку, магазин має прибуток, а сервіс отримує відсоток за покупця, який був знайдений з його допомогою.

Який розмір має кешбек?

Розмір кешбеку установлює інтернет-магазин, який обирає який кешбек-сервіс зробити своїм партнером.

Ця програма винагородження є частиною маркетингової стратегії компанії для заохочення покупців і стимулювання продажів. Гроші на неї йдуть з маркетингового бюджету магазину і використовуються, як інструмент для приваблення нових клієнтів та збереження теперішніх.

Величина компенсації зазвичай вказується у відсотках від загальної вартості покупки. Цей відсоток може відрізнятися залежно від магазину та умов конкретної програми.

Наприклад, певний відсоток кешбеку може бути встановлений за кожну покупку, на вказану суму або за певний товар. Також варто враховувати, що інтернет-магазини можуть проводити акції, які також впливають на фінальний відсоток.

Як обрати кешбек-сервіс?

Обираючи сервіс де будете отримувати кешбек, потрібно звернути увагу на наступні моменти:

  • Як довго працює сервіс та наскільки він надійний. Краще зосередитись на сервісах, які працюють кілька років. Також вони мають мати позитивні відгуки від користувачів.
  • Наскільки сервіс зручний. Платформа повинна мати простий і зрозумілий інтерфейс. Особливо це стосується особистого кабінету та умов виведення коштів.
  • Скільки є магазинів-партнерів. Велика кількість магазинів-партнерів у сервісу, гарантує більше можливостей для отримання кешбеку.
  • Швидкість зарахування грошей. Зазвичай кешбек зараховується на рахунок клієнта доволі швидко після здійснення покупки. Однак деяким сервісам потрібно більше часу.
  • Спосіб виведення грошей – чим більше, тим краще.
  • Розмір кешбеку, акції та бонуси. Чим менший кешбек та вищий мінімальний поріг для отримання, тим більше покупок потрібно зробити. Варто обирати програми з високими відсотковими ставками та невеликими лімітами. Додаткові акції та бонуси дозволяють швидше отримати бажану суму.

Щоб порівняти різні кешбек-сервіси, можна скористатися рейтингами, які регулярно публікуються в інтернеті. Найбільший кешбек зазвичай надається за покупки в популярних інтернет-магазинах.

Інструкція як оформити та отримувати кешбек

Різні кешбек сервіси мають схожий алгоритм оформлення програми повернення частини коштів за покупки. Він складається з декількох пунктів, які розглянемо детальніше.

Кроки

1. Вибір кешбек сервісу
2. Реєстрація
3. Вибір магазину для здійснення покупки
4. Покупка та оплата товару
5. Накопичення
Крок 1

Вибір кешбек сервісу

В Україні діє багато сервісів, які пропонують зручні кешбек програми: У кожного сервісу своя програма, яка передбачає різні відсотки та умови надання коштів. Варто детально ознайомитися з кожною та зробити порівняння їх вигідності. Обов’язково варто ознайомитися з політикою конфіденційності та клієнтською угодою. Це головні документи, де можуть бути прописані приховані відсоткові ставки та інші актуальні умови, які не завжди відображаються на головній сторінці.
Крок 2

Реєстрація

Щоб клієнта можна було ідентифікувати, потрібно пройти реєстрацію. Від нового користувача вимагається вказати свої особисті дані, створити логін та пароль. Також можна скористатися своїм обліковим записом у соціальних мережах. Інколи надається кешбек за реєстрацію. Винагорода за нового користувача передбачається не всіма сервісами. Вона може бути у вигляді певної суми або бонусів, які можна використати при першій покупці.
Крок 3

Вибір магазину для здійснення покупки

Обираючи магазин для покупок з кешбеком, потрібно зробити наступне:
  • Оцінити програму, переглянувши, які магазини входять до її мережі.
  • Перевірити асортимент магазинів, щоб визначити чи є там потрібний товар. Найвигідніше обирати магазини, де будете часто робити покупки.
  • Прочитати умови перед тим, як здійснювати покупку, оскільки деякі магазини можуть виставляти оголошення з умовами, які актуальні не для кожного випадку.
Не завадить переглянути відгуки користувачів про їх досвід з отриманням кешбеку в цьому магазині.
Крок 4

Покупка та оплата товару

Перш ніж робити покупку з програмою кешбек потрібно:
  • Переконатися, що заходите на сайт магазину через кешбек-платформу. Так система врахує покупку для виплати коштів.
  • Очистити кошик від попередніх позицій.
  • Додавати нові товари.
  • Дочекатись підтвердження замовлення та оплатити його.
Після оплати потрібно тримати браузер відкритим, щоб не перервати сесію. Коли все зроблено, дочекайтеся підтвердження нарахування кешбеку. Зазвичай це можна простежити через особистий кабінет. Терміни нарахування залежать від умов кожного інтернет-магазину.
Крок 5

Накопичення

Накопичення – це процес збільшення суми грошей, яку користувач отримує за свої покупки через програму кешбеку. Кожен раз, коли він робить покупку через платформу, повертається частка від витраченої суми. Накопичення може відбуватися за різними сценаріями:
  • Фіксованим відсотком.
  • Відсотком, який залежить від суми покупки.
  • Різноманітними акційними пропозиціями (бонуси за певні категорії товарів або за купівлю у певний період часу).
Ці кошти накопичуються на рахунку в системі і можуть бути використані для подальших покупок або виведені як гроші на банківський рахунок.

Як вивести кешбек

  1. Накопичення достатньої суми, для того щоб була відкрита опція виведення кешбеку.

  2. Вибір методу виведення – банківський переказ, електронний гаманець, PayPal та ін.

  3. Надання необхідних даних – реквізитів для обраного методу виведення.

  4. Підтвердження операції після введення необхідних даних (паролю, коду чи ін.).

  5. Очікування переведення коштів на вказаний рахунок.

Важливо перевірити умови та комісії, які можуть бути пов’язані із виведенням кешбеку, а також врахувати можливий мінімальний поріг для виведення.

Поширені запитання

Навіщо кешбек використовується банками?

Серед найчастіших причин, навіщо банкам кешбек, можна виділити на прикладі IZIBank кешбеку:
  • Спонукання нових клієнтів відкрити рахунок або оформити карту.
  • Стимулювання клієнтів частіше користуватися банківським обслуговуванням, розплачуватися карткою, переказувати гроші або користуватися кредитними продуктами з ціллю повернути частину коштів.
  • Просування певних товарів або послуг.
  • Зацікавлення чинних клієнтів і стимулювання їх користуватися послугами банку надалі.
  • Збір даних про покупки клієнтів і використання цієї інформації для пошуку нових і покращення умов надання послуг.

Чи можна вимкнути кешбек?

Так, багато програм передбачають таку можливість. Це можна зробити в особистому кабінеті. Також вимкнути кешбек може сам банк, якщо клієнт зловживає послугою.

Чи може кешбек бути невигідним?

Так. Прикладом такої ситуації може стати випадок, коли банківська карта, що дає право на кешбек, обслуговується по вищій ціні, ніж розмір кешбеку.

Ця стаття була корисною?

Станьте першим, хто залишив відгук

Прозорість подачі інформації
На Financer.com ми прагнемо допомогати вам із вашими фінансами. Весь наш зміст відповідає нашій Редакційній Політиці. Ми відкрито говоримо про те, як ми перевіряємо продукти та послуги в нашому Процесі Перевірки та як ми заробляємо гроші на сторінці Розкриття Інформації.

Регіональний менеджер Financer.com.ua. Експерт з аналітики та створення статей у сфері фінансів. Досвід у вивчені сучасних економічних ноу-хау: інтернет-банкінг, криптовалюта, електронні гаманці.

Поділитись на
Read Icon 98 прочитали

Використовуйте Financer.com щоб відчути різницю  Дізнатись більше