Швидка позика – це добре, чи погано?
- 20.11.2024
- 5 хвилин на читання
- 521 прочитали
Швидка позика до зарплати – фінансова послуга, яка стає все більше популярною в Україні. Кредити на карту онлайн вважають занадто дорогими, а звернення до мікрофінансових компаній легковажним рішенням. Чи дійсно онлайн позики не варті уваги? Давайте розглянемо їх більш докладно.
В чому суть швидкої позики?
Такий вид бізнесу, як швидкі позики, виник не випадково. Якщо гроші потрібні терміново, не завжди легко їх знайти. Мабуть, кожний з нас потрапляв у ситуацію, коли потрібно було швидко позичити невелику суму грошей. Саме такий попит задовольняють швидкі мікрокредити.
Так, кредитка з лімітом, це краще, але річ у тому, що достатній кредитний ліміт є далеко не у всіх. Банки встановлюють певні вимоги й обмеження, вимагають довідки про доходи. А якщо на додачу кредитна історія вже зіпсована?
Вартість грошей
Такі поняття, як гроші та вартість, насправді дуже тісно пов’язані з часом та доступністю. Якщо який товар стає дефіцитним, ціна на нього зростає. Новинки на ринку завжди коштують дорого, а вже через рік можуть продаватись за 50% від початкової ціни.
Інколи через згаяні секунди можна втратити все. Наприклад: терміново потрібно доїхати до лікарні чи купити ліки, або загублено квиток на останній потяг, а купити новий не вистачає грошей. В такі хвилини ми готові багато заплатити.
Чому онлайн позики критикують?
Швидка позика онлайн коштує дійсно дорого. Найчастіше такими позиками користуються люди, у який є проблеми з фінансами. Великі відсотки стають занадто обтяжливими і ще більше ускладнюють ситуацію. Сервіси швидкого кредитування звинувачують в тому, що вони заробляють на людській нужді.
Через доступність онлайн кредитів ними інколи користуються люди, які не вміють адекватно оцінити свої можливості та ризики. Часто вони не в змозі повернути борг вчасно, і це призводить до нарахування штрафу та ще більших боргів.
Кредитор, який позичає гроші незнайомим людям без довідок про доходи, ризикує їх взагалі втратити. Це загрожує йому збитками, а позичальнику, у більшості випадків – тільки зіпсованими нервами і поганою кредитною історією.
Коли позика до зарплати – це погано?
- Онлайн позика буде найгіршим виходом, якщо постійно не вистачає грошей до зарплати. Краще шукайте можливість більше заробляти.
- Не беріть позику на спонтанні покупки, задоволення швидко пройде, а повернення богу з відсотками точно не буде приємним.
- Погане рішення – скористатись швидким кредитом, щоб просто приємно провести час, краще в такому випадку дочекатись зарплати.
В якому випадку це добре рішення?
Дійсно існують ситуації, в яких швидкою позикою варто скористатись. Щоб відкинути всі сумніви, протестуйте себе. Якщо всі наведені нижче твердження описують вашу ситуацію, тоді вона для вас підходить.
Ви не зможете обійтись без грошей і дочекатись наступної зарплати
Ви гарантовано отримаєте необхідну суму (для повернення боргу) до закінчення строку договору
Ви зможете знайти додаткові джерела прибутку протягом найближчого часу
Немає жодного, більш дешевого варіанту позичити гроші найближчим часом
Ви розумієте всі пункти в договорі, та точно знаєте суму, яку доведеться заплатити.
Ви порівняли ставки та вартість кредиту в різних компаніях і знайшли найдешевший з доступних
Віднесіться до кожного пункту серйозно, зважте всі ризики і зробіть розумний вибір. Не беріть швидку позику, якщо він створить серйозну загрозу для вашого фінансового стану.
Заплатити великі відсотки варто тільки в дійсно критичних ситуаціях. В усіх інших випадках не викидайте гроші не вітер, краще заощаджуйте, щоб у майбутньому не доводилось позичати.
Ми радимо звернути увагу на компанії, які проводять рекламні акції і пропонують взяти першу позику без відсотків (під 0,01%).
Зауважимо, що при першому зверненні позичити більше п’яти тисячь гривень буде складно:
МФО | Сума першого кредиту |
---|---|
Money4you | до 3000 грн під 0,01% |
КошельОК | до 7000 грн під 0,01% |
Miloan | до 5000 грн під 0,01% |
SOS Credit | до 5000 грн під 0,01% |
Moneyveo | до 5000 грн під 0,01% |
Інші статті:
- Які бувають кредити і чим вони відрізняються?
- Чи варто брати кредит, брати чи не брати?
- Від чого залежить кредитний ліміт і як його збільшити?